Vitalijus Michalovskis
Pirmasis pasaulinis

Vitalijus Michalovskis

Pirmasis pasaulinis

istorijos įdomybės

Pavadinimas:
Pirmasis pasaulinis
Diktorius:
Leidinio formatas:
MP3
Kalba:
Leidinio trukmė:
14 val. 54 min. 2 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-9955-26-802-4
Išleidimo duomenys:
Briedis 2020 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
1 įvertinimas
viršelis
Aprašymas

Projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ leidinys.

Šioje knygoje „Pirmasis pasaulinis. Istorijos įdomybės“ karas aprašomas šiek tiek kitaip, nei įprasta rašyti apie karus. Ji apie tai, ko daugelis nežinojo ir galbūt net neįsivaizdavo.

Skaitydami knygą sužinosite, kodėl Sankt Peterburgas tapo Petrogradu, o britų karališkoji šeima pasirinko vadintis Vindzorais, kaip veikė juodoji propaganda ir šnipai, kodėl griebtasi cheminio karo ir kaip kovos veiksmai persikėlė po žeme. Rasite įdomių faktų apie rūsčias bausmes tikriems ir tariamiems dezertyrams, sunkų sanitarų darbą, apdovanotus gyvūnus, vasaros laiko įvedimą, futbolininkų batalionus. Apie baisias tranšėjų ligas ir suklestėjusią prostituciją, alkoholizmą ir narkomaniją, skerdynes bei pogromus, „žydų klausimą“, šalmų evoliuciją, apie kare gimusius mitus, kovą su žiurkėmis, vaikus ir paauglius fronte, apie baltą plunksną – bailumo simbolį, apie vokiečių paramą bolševikams ir daugelį kitų dalykų. Knygoje „Pirmasis pasaulinis. Istorijos įdomybės“ skiriama dėmesio ir Lietuvai.

Raktažodžiai